نشست هم اندیشی اندیشکده فقه محیط زیست بسیج اساتید دانشگاه مازندران

یکشنبه 1398/04/16 - 11:29 استان مازندران
به همت کانون بسیج اساتید دانشگاه مازندران صورت گرفت

نشست هم اندیشی اندیشکده فقه محیط زیست بسیج اساتید دانشگاه مازندران

نشست هم اندیشی اندیشکده فقه محیط زیست کانون بسیج اساتید دانشگاه مازندران در این دانشگاه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید استان مازندران، دومین نشست اعضای اندیشکده مطالعات راهبردی فقه محیط زیست بسیج اساتید دانشگاه مازندران با حضور جمعی از اساتید دانشگاه تحت عنوان " چالش های آموزشی و فرهنگی محیط زیستی با رویکرد عملگرایانه" در دانشگاه مازندران برگزار شد.

بر اساس این گزارش، دکتر علی اکبر ایزدی فرد رییس اندیشکده مطالعات راهبردی فقه محیط زیست بسیج اساتید دانشگاه مازندران با اشاره به این که اندیشکده فقه محیط زیست، اولین و تنها اندیشکده مطالعات راهبردی بسیج اساتید در استان می باشد، گفت: این مرکز با هدف بررسی مسایل مرتبط با محیط زیست استان مازندران شروع به کار نموده است.

وی افزود: در صدد هستیم تا به منظور تحقق سیاست های کلان محیط زیستی، با همفکری جمع نخبگانی دانشگاه مازندران و دیگر مجامع علمی استان، طرح های جامع و برنامه های راهبردی را برای رفع چالش های زیست محیطی در حوزه های آموزشی و فرهنگی- اجتماعی، به مراکز مرتبط در استان و یا کشور ارایه دهیم و در این راستا، برگزاری کرسی های نظریه پردازی و آزاد اندیشی و دعوت مسئولان استانی از مهم ترین برنامه های این مرکز می باشد.

یادآور می شود: در این جلسه که عده ای از اعضای هیات علمی دانشگاه مازندران نیز حضور داشتند، حاضران نقطه نظرات خود را در قالب اصول و کلیاتی مطرح نمودند که از آن جمله می توان به تبیین نقش دانشگاه مازندران در حوزه محیط زیستی استان و کشور، ارایه نظرات و پیشنهادات راهبردی محیط زیستی به مراجع بالا دست، تصمیم گیری در خصوص چالش های آموزشی و فرهنگی محیط زیستی در حوزه های آب، خاک، جنگل و گردشگری، برگزاری جلسات نظریه پردازی و کرسی های آزاد اندیشی پیرامون محیط زیست و ابعاد فقهی و حقوقی آن، راه اندازی سامانه ویژه برای پذیرش یافته های اندیشکده جهت گفتمان سازی و مطالبه گری با هم افزایی صدا و سیمای مرکز استان و ستادهای مردم نهاد. و همچنین دعوت از مسئولان جهت ارایه برنامه ها و توضیحات لازم پیرامون چالش های زیست محیطی استان اشاره کرد و مقرر شد تا در جلسات بعدی به صورت موضوعی در گروه های چندگانه اندیشکده پیگری شود.

 

روابط عمومی سازمان بسیج اساتید استان مازندران

گزارش تصویری:

http://mazandaran.basijasatid.ir/node/3049

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.