همایش گرامی‌داشت سال‌روز شهادت دکتر چمران و روز بسیج اساتید در دانشگاه مازندران برگزار شد

دوشنبه 1402/04/05 - 11:28 استان مازندران
با حضور فرمانده سازمان هوافضای سپاه:

همایش گرامی‌داشت سال‌روز شهادت دکتر چمران و روز بسیج اساتید در دانشگاه مازندران برگزار شد

همایش گرامی‌داشت سال‌روز شهادت دکتر چمران و روز بسیج اساتید در دانشگاه مازندران برگزار شد

        به گزارش دفتر رسانه و ارتباطات اجتماعی نهضت استادی بسیج استان مازندران و به تقل از روابط‌عمومی دانشگاه مازندران همایش گرامی‌داشت سال‌روز شهادت دکتر چمران و روز بسیج اساتید با حضور سردار حاجی‌زاده فرمانده سازمان هوافضای سپاه، مسوولان استانی و شهرستانی و اساتید دانشگاه‌های سراسر استان در مسجد امام صادق(ع) دانشگاه برگزار شد.​​​​​
​​​​​​​​​​​​​​

شهید چمران علاوه بر ویژگی‌های دینی و مذهبی، در علم هم پیشتاز بود

          بر اساس این گزارش، در این جلسه که به همت سازمان بسیج اساتید استان برگزار گردید، دکتر حشمت‌اله علی‌نژاد رییس دانشگاه ضمن ارایه گزارشی از ویژگی‌ها و ظرفیت‌های موجود در این دانشگاه از جمله حضور اساتید نخبه و جوان و دانشمندان برتر دنیا در رشته‌های مختلف در راستای تربیت نسل جوان فرهیخته گفت: دانشگاه مازندران دارای 13000 دانشجو و 1000 عضو هيات علمی و یاور علمی است که با بهره‌گیری از این ظرفیت و امکانات موجود، می‌تواند گام مهمی در جهت رفع مشکلات اصلی منطقه و کشور بردارد.

        دکتر علی‌نژاد با اشاره به این‌که استاد شهید چمران علاوه بر ویژگی‌های دینی و مذهبی، در علم هم پیشتاز بود، اظهار داشت: به همین دلیل است که مقام معظم رهبری این شهید را استاد بسیجی شاخص دانسته و به همین مناسبت این روز را به نام روز بسیج اساتید نام‌گذاری نمودند.

       رییس دانشگاه مازندران، روح لطیف و عرفانی را از ویژگی‌های بارز شهید چمران دانست و افزود: من در زمان نوجوانی در جبهه‌ها، در نوشتن وصیت‌نامه خود از بیانات این شهید الگو می‌گرفتم. او همیشه در همه صحنه‌ها حاضر بود و از اول انقلاب عنصری اثربخش و مفید بود. جایگاه و مقام برای او ارزشی نداشت و حضور او در عرصه‌ها و صحنه‌های حساس، دایمی بود و به همین دلیل، او را می‌توان یک الگوی کامل و نمونه برای دانشجویان و اساتید دانست.

       رییس دانشگاه جامع استان در ادامه با تاکید بر این‌که فعالیت استاد بسبجی، تنها تعلیم نیست، گفت: پیشرفت علمی، نوآوری، آمیختن آموزش با اخلاق و تربیت نفسانی و اجتهاد و تولید علم از مهم‌ترین فعالیت‌های یک استاد بسیجی است. ما معتقدیم استفاده از علم برای رفاه بشر است نه برای تهدید بشر. امروزه دشمن فهمیده است که ما خاکریز ضعیفی به‌نام اقتصاد داریم و قصد دارد تا از آن نقطه به ما ضربه بزند، اما وظیفه ما دانشگاهیان و نخبگان این است که پای کار بیایند تا مشکلات کشور را حل کنند.

حمایت از بیگانگان، برگشت روبه عقب است که ما را وارد چالش‌های بدی می‌کند

        سردار حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آیین گرامی‌داشت روز بسیج اساتید در دانشگاه مازندران گفت: دلاورمردان خطه شمال، هم در هشت سال دفاع مقدس و هم در دفاع از حریم اهل بیت(ع) حماسه‌ها آفریده و امتحان خود را به خوبی پس دادند.

        سردار حاجی‌زاده با اشاره به این‌که شهید چمران برای همگان و به‌ویژه برای دانشجویان، دانش‌پژوهان و جوانان الگو و نمونه بود، اذعان داشت: شهید چمران می‌توانست برای خود بهترین زندگی را در کشورهای دیگر و یا در آمریکا رقم بزند اما خاک وطن را با تمام سختی‌ها و مشقت‌هایش به راحتی در خاک بیگانگان ترجیح داد. او به آسایش و زندگی مرفه پشت پا زد و برای دفاع از خاک و ناموسش عازم جبهه‌ها شد.

        فرمانده نیروی هوافضای سپاه، شهید چمران را یک درس و مکتب دانست و با بیان این‌که هدف اصلی او رسیدن به جبهه‌ها و جهاد و حرکت‌های انقلابی بود و به مقصود خود رسید تصریح کرد: یک امتیاز برجسته‌ در شهید چمران در کنار ایمان او وجود داشت و آن، قوه دشمن‌شناسی این شهید بود که جبهه حق و باطل را تشخیص می‌داد و چون تشخیص می‌داد به زندگی در کشور بیگانه پشت پا زد.

       سردار حاجی‌زاده، عدم دشمن‌شناسی صحیح را از مهم‌ترین مشکلات کشور برشمرد و گفت: اگر ما خودی و غیرخودی را تشخیص ندهیم و دشمن را خوب نشناسیم در نتیجه با گل به خودی‌هایی که می‌زنیم بر بار مشکلات و معضلات ما افزوده می‌شود. ما باید حواسمان باشد که در جبهه دشمن کار کنیم.

       این مقام ارشد سپاه یادآور شد: حمایت از بیگانگان، برگشت روبه عقب است که ما را وارد چالش‌های بدی می‌کند. امروز استعدادهای موجود در کشور بسیار فراوان است و این امنیت، اقتدار و امید، حاصل سال‌ها تلاش مردمان و ظرفیت‌های موجود در همین کشور است.

       فرمانده نیروی هوافضای سپاه با تاکید بر این‌که استان‌های شمالی ما در هر زمینه که ورود کنند می‌توانند تبدیل به برند شوند و این امر به همت مسوولان و بسیج مردم این منطقه بسته است، اظهار داشت: وجود تعداد زیاد سازمان‌های نظارتی باعث بیشترشدن موانع در کارها شده و چارچوب‌ها باید طوری طراحی شوند که جلوی انجام امور را نگیرند.

اقشار مختلف ما امروزه باید راه و روش جوانمردی را پیگیری کنند

      آیت‌الله لایینی نماینده ولی فقیه در استان مازندران در آیین گرامی‌داشت روز بسیج اساتید در دانشگاه مازندران گفت: امروز ما مفتخریم که در ایران اسلامی مردان و جوانمردان فراوان داریم که یکی از نمونه‌های آن شهید چمران و شهید سلیمانی هستند.

      آیت‌الله لایینی اظهار داشت: جوانمردان غیور این دیار در این چهار دهه از حیات انقلاب اسلامی خود را در تمامی عرصه‌ها چون دفاع مقدس و دفاع از حریم اهل بیت(ع) نشان دادند.

      نماینده ولی فقیه در مازندران خاطرنشان کرد: اقشار مختلف ما امروزه باید راه و روش جوانمردی و جوانمردان ما را پیگیری و در آن مسیر حرکت کنند.

​​​​​​​​​​​

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.