بیانیه کانون بسیج اساتید دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان مازندران در خصوص سالروز آزادسازی خرمشهر

چهارشنبه 1402/03/03 - 14:44 استان مازندران
به مناسبت روز 3 خرداد صادر شد:

بیانیه کانون بسیج اساتید دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان مازندران در خصوص سالروز آزادسازی خرمشهر

بیانیه کانون بسیج اساتید دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان مازندران در خصوص سالروز آزادسازی خرمشهر به مناسبت روز 3 خرداد صادر شد

به گزارش دفتر رسانه و ارتباطات اجتماعی نهضت استادی بسیج استان مازندران و به نقل از روابط‌عومی دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان مازندران، بیانیه کانون بسیج اساتید دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان مازندران در خصوص سالروز آزادسازی خرمشهر به مناسبت روز 3 خرداد صادر شد.

بر اساس این گزارش، در متن این بیانیه آمده است:

خرمشهر شهر فرشتگان زمینی، طلایه داران آسمانی و شهر لاله های خونین بود. شهری که پل شد بین زمین و آسمان و انسانهای زمینی عاشقانه عروج کردند و درخت تنومند خرمشهر با خون شهدا تاریخ ساز و تا ابد ماندگار ماند. رزمندگان اسلام در میدان جنگ و در آزادسازی خرمشهر با روحیه عالی و با عشق به شهادت و در جهت کسب رضای خدا جهاد نمودند و با همه وجودشان جنگیدند.

همانطور که امام راحل (ره) فرمودند خرمشهر را خدا آزاد کرد و ملت شریف ایران دست خدا را در پیروزی و فتح مبین خود مشاهده کردند. فتح خرمشهر با یاری و نصرت خداوند، دشمنان را مرعوب کرد و این لطف الهی به واسطه ایثار، گذشت و مظلومیت رزمندگان دلاور ایران اسلامی بود. این پیروزی به صورت معمول و استراتژیک انجام شدنی نبود بلکه تنها با یاری خداوند این پیروزی شکل گرفت. رمز و راز پیروزی رزمندگان اسلام، پیروی از ولایت فقیه، ایمان و اخلاص بود.

در هشت سال جنگ تحمیلی، عملیات بیت المقدس سمبل عملیات ها قرار گرفت و در حقیقت این روز، پایان اشغالگری دشمن بود و از لحاظ سیاسی به عنوان جایگاه پرش قدرت ایران اسلامی تبدیل شد و به همگان این باور را داد کسانی که اندیشه انقلاب و امام (ره) را با اخلاص باور داشته باشند پیروزی و موفقیت ها را کسب خواهند نمود. فتح خرمشهر یادآور شجاعت، اخلاص، از جان گذشتگی ها، آزاد منشی ها و حماسه آفرینی های سلحشورانی است که جان، جسم، مال و همه چیزشان را در برابر دفاع از آب و خاک در طبق اخلاص گذاشتند.

سالروز فتح و آزادسازی پرافتخار خرمشهر در عملیات بیت‌المقدس و روز مقاومت، ایثار و پیروزی را گرامی می‌داریم و به ارواح مطهر فرماندهان قهرمان عملیات آزادسازی خرمشهر و سایر مردان بزرگی که اجازه ندادند ننگ از دست دادن خاک پاک ایران بر پیشانی ما بنشیند، درود می‌فرستیم. بی‌شک رشادت آنها در تاریخ ایران ماندگار خواهد شد.

ضمن گرامیداشت یاد و خاطره حضرت امام خمینی(ره) و شهدای گرانقدر، این پیروزی تاریخ ساز و غرورآفرین را به محضر مبارک رهبر انقلاب حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای(مد ظله العالی)، کلیه هموطنان عزیزمان، رزمندگان اسلام، جانبازان، آزادگان و خانواده های معظم شهدا و همچنین اساتید، کارکنان و دانشجویان محترم دانشگاه فنی و حرفه ای استان مازندران تبریک عرض نموده و از خداوند متعال عاقبت به خیری، سلامتی و توفیقات روزافزون را برای همگان مسألت می نماییم.

کانون بسیج اساتید دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان مازندران

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.