بیانیه سازمان بسیج اساتید استان مازندران

پنجشنبه 1398/03/30 - 21:28 استان مازندران
به مناسبت روز بسیج اساتید صادر شد

بیانیه سازمان بسیج اساتید استان مازندران

به مناسبت فرا رسیدن سالروز شهادت دکتر مصطفی چمران و روز بسیج اساتید، سازمان بسیج اساتید استان مازندران ضمن گرامیداشت این روز بیانیه ای صادر نمود.

(شهید چمران نمونه کاملی از استاد بسیجی و در واقع ترکیب علم و عمل، سنت و تجدد و عشق و عقل است)

"مقام معظم رهبری"

 

پایان خرداد پر حادثه انقلاب اسلامی، مقارن با سالگرد شهادت دانشمند بسیجی دکترمصطفی چمران و روز بسیج اساتید می باشد، شجره طیبه ای که اکنون درچلّه دوم انقلاب بایستی  بیش از پیش در لبیک به ولیِ امروز و خرد مطالبات ایشان در راستای انقلاب اسلامی بخصوص در نهادینه نمودن و اجرایی نمودن " بیانیه گام دوم انقلاب " در اجرایی نمودن و انقلابی ماندن دانشگاه ها گام های اساسی و محکمی بردارد.

همانگونه که حضرت ایشان فرمودند برای دستیابی به ایرانی مقتدر، عزتمند، مستقل، متدین، برخوردار از عدالت و دارای حکومتی مردمی، پاک، جهادگر، دلسوز و پرهیزگار، دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی باید نقش محوری و اساسی ایفا کنند.

 در شرایطی کنونی و با عنایت به رهنمودهای آن پیر فرزانه، درحالی که دشمنان قسم خورده این نظام و انقلاب و در راس آنها، آمریکای جنایتکار و رژیم غاصب اسرائیل و برخی کشورهای مرتجع منطقه، با به کار بستن تحریم های ظالمانه، جنگ تمام عیار اقتصادی به راه انداختند و به خیال خام خود عرصه را بر مردم نجیب و صبورمان تنگ نمودند تا انقلاب را به شکست بکشانند، تداوم پیشرفت علمی، ارائه راه کارهای علمی و عملی برای برون رفت از مشکلات بوجود آمده از تحریم ها، تقویت هویت انقلابی، اسلامی، ملی، تقویت بصیرت سیاسی، ارتقای فضای اخلاقی، معنویی دانشگاهی، نصب العین قرار دادن بیانیه گام دوم انقلاب به مثابه منشوری برای دومین عرصه خود سازی، جامعه پردازی، تمدن سازی، و آمادگی برای طلوع خورشید ولایت عظمی (ارواحنا فدا) از جمله مهم ترین نقاط مرجع راهبردی هستند که باید فعالیت های دانشگاه ها حول آنها همگرا شوند.

سازمان بسیج اساتید و کانون های دانشگاهی باید در کمک به دستیابی تمدن نوین اسلامی - تولید قدرت نرم بیشتر، نیل به دانشگاه تراز انقلاب اسلامی و مسئله محور، تربیت نسل جوان مهذب و کارآمد، اجتماعی کردن علم، حاکم کردن روحیه انقلابی و حضور منسجم و مستمر در عرصه های انقلاب اسلامی کارایی و اثر بخشی لازم را نشان دهد.

ما اساتید بسیجی دانشگاه های استان مازندران، با عنایت به فرموده مقام معظم رهبری، کار تعلیم، حضور در فضای فکری دانشجویان و ایجاد یک حضور معنوی، هدایتگر، آرامش بخش، ایجاد بصیرت هم در مجموعه خود و هم در مجموعه مخاطب که دانشجویان باشند و حضور اساتید را برای حل مسائل اصلی کشور و استان، از جمله دغدغه ها و وظایف اصلی خود دانسته و همه مسئولان کشور را به پیروی عملی از منویات مقام معظم رهبری و اهتمام به پیشرفت روز افزون و مستقل کشور، تکیه بر نیروهای انقلابی و مخلص، توجه به اقتصاد مقاومتی و ظرفیت های درون کشور، عدم توجه و نگاه به بیگانگان بخصوص آمریکا و اروپا برای حل مشکلات کشور توصیه می کنیم. مسئولین کشوری بدانند که اعتماد به بیگانگان بخصوص آمریکا و اروپا در مسائل گوناگون جبران ناپذیری به پیکر کشور وارد کرد که هرگز نباید تکرار شود.

این روز ها شاهد هستیم که استکبار جهانی به شیوه دیگری با واسطه قرار دادن برخی کشور ها، خواستار مذاکره با ما هستند؛ یعنی در فشار حداکثری وضع تحریم ها ناجوانمردانه و ظالمانه سعی در تسلیم نمودن نظام و تن دادن به مذاکره را دارند که آن چشمان بیدار و ستون خیمه گاه انقلاب یعنی مقام مقام معظم رهبری جواب دندان شکنی به این حربه دشمن دادند و این قدرت پوشالی آمریکا و رئیس جمهور فاسدش را تحقیر نمودند و اقتدار نظام مقدس اسلامی را به رخ جهانیان کشاند.

ما اساتید بسیجی، همچنین از رؤسا و مدیران دانشگاه ها انتظار داریم تا بر تقویت سه اصل اساسی، پیشرفت علمی، فرهنگ اصیل دینی و بصیرت افزایی و انقلابی در دانشگاه ها اهتمام جدی ورزند.

در پایان بر خود لازم می دانیم که ضمن ابراز آمادگی جامعه دانشگاهی برای یاری دولت در راستای فائق آمدن بر مشکلات کشور، بار دیگر این نکته را به مسئولین اجرایی کشور یادآور می شویم که تضمین عزت آینده ی کشور و حل مشکلات جاری آن، تنها و تنها در گرو تکیه بر توانمندی های داخلی و انقلابی ماندن، اقتصاد مقاومتی، قطع دست اجابت و ایادی نظام سلطه از محاسبات اقتصادی و فرهنگی کشور می باشد، نه در گرو اعتماد به بیگانگان که تجربه تلخ آن بارها دامن کشور را گرفت و کشور را از مسیر توسعه و پیشرفت دور نگه داشت.

و السلام علی من اتبع الهدی

 

روابط عمومی سازمان بسیج اساتید استان مازندران

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.