روز قدس روز برائت از مشرکین است

جمعه 1398/03/10 - 16:03 استان مازندران
مسئول بسیج اساتید استان مازندران بیان داشت

روز قدس روز برائت از مشرکین است

رحمت عباس تبار در گفت وگو با خبرگزاری تسنیم، با اشاره به فرا رسیدن روز جهانی قدس مصادف با آخرین جمعه ماه مبارک رمضان اظهار داشت: روز قدس به عنوان اولین و قدیمی ترین و جهانی ترین قبله و میعادگاه مومنین و موحدین می‌تواند عامل مهمی در وحدت بخشی مسلمین و متدینین عالم باشد.

 

وی با بیان اینکه هم آهنگی مسلمانان در این روز می تواند همه اختلافات و تفاوت سلایق را کنار بزند، افزود: بعد گذشت قریب 40 سال از پیام تاریخی امام خمینی در نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به روز قدس، امروز شاهد فهم عمومی مسلمین از حقانیت قدس و مردم مظلوم فلسطین و برپایی گنگره های عظیم حمایت از فلسطینیان در جهان هستیم و این حرکت روز به روز پر فروغ تر شده و در حال رسیدن به مرحله بلوغ خود است.

 

مسئول سازمان بسیج اساتید استان مازندران با بیان اینکه تبیین صحیح حقانیت مسئله قدس و فلسطین از منظر تاریخی، دینی، سیاسی و بشری و اینکه اسرائیل اساسی ترین و مبنایی ترین دشمن انسانیت و غده سرطانی تعالی مسلمین است، تصریح کرد: این تفکر صهیونیسم هیچ سنخیت مادی و معنوی با عربیت و عجمیت ندارد، می تواند عامل تعاملی مسلمین و مایه نجات فلسطینیان از شر اهریمنی اسرائیل باشد.

 

عباس تبار خاطرنشان کرد: قطعا" پیام تاریخی امام خمینی مبتنی بر مبانی دقیق دینی، کلامی و فلسفه سیاسی اسلام بوده است و تحقیقا، قدس و آزاد سازی قدس، مسیر نیل به تمدن نوین اسلامی و بستر ساز زمینه ظهور حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف است.

 

وی افزود: وحدت، یکپارچگی، همصدایی و اعلام برائت عملی از اسرائیل و ایادی آن، مهمترین سیاست هویت تداومی است که در شرکت کنندگان در راهپیمایی روز قدس ایجاد می شود.

 

مسئول سازمان بسیج اساتید استان مازندران ادامه داد: مطمئنا" مردم شریف و ولایت مدار استان مازندران بهتر می دانند که بقا انقلاب و ارزش های آن از اصل انقلاب مهمتر و سخت تر است.

 

عباس تبار گفت: امروز اسرائیل و تفکر صهیونیسم، اصلی ترین گفتمان ضاله و رقیب گفتمان تمدن ساز انقلاب اسلامی است. لذا مردم شهید پرور استان مازندران مستحضرند که شرکت در روز قدس همانند شرکت در مراسم برائت از مشرکین ایام حج بیت الله الحرام است.‌

 

وی تصریح کرد: به عبارت دیگر، صیام بدون برائت از اسرائیل در روز قدس، همانند حج بدون برائت از مشرکین، ناقص و ناتمام خواهد بود. بنابراین مردم غیور مازندران همانند حضور معنادار خود در ایام الله دفاع مقدس، در روز قدس امسال نیز به خیل پیروان امام و انقلاب خواهند پیوست.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

روابط عمومی سازمان بسیج اساتید استان مازندران

 

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.