جلسه ی هم اندیشی اساتید بسیجی دانشگاه های آزاد اسلامی مازندران

به گزارش روابط عمومی بسیج اساتید استان مازندران ، جلسه ی هم اندیشی بسیج اساتید دانشگاه های آزاد اسلامی استان مازندران با حضور دکتر هاشمی(رئیس بسیج اساتید دانشگاه های آزاد اسلامی کشور) ،دکتر کرمانیان(رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران) ، دکتر عباس تبار(رئیس بسیج اساتید استان مازندران) و رؤسای دانشگاه های آزاد استان مازندران و کانون های بسیج اساتید استان در صبح روز دوشنبه مورخ ۱۱/۰۹/۹۸ در دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران برگزار شد .

براساس این گزارش دکتر عباس تبار ضمن تقدیر و تشکر از میزبان و سایر حاضرین ، حساسیت و اهمیت دوران فعلی و پیش رو را متذکر شد . در ادامه با توجه به رویکرد حل المسائلی بسیج اساتید به مسئولین کانون ها وعده ی دیدار و هم اندیشی در خصوص حل مشکلات کانون ها و سایر مسائل مرتبط را داده و بیان کرد : بسیج اساتید باید دانایی را به توانایی تبدیل کند . باید برای اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی مفید باشد . بسیج اساتید قصد کمک به دانشگاه ها را دارد و این گونه نیست که باری شود بر روی دوش مسئولین . باید در کنار رویکرد حل المسائلی در جهت اجتماعی کردن دانشگاه ها هم تلاش کرد . بسیج اساتید باید به بدنه جامعه متصل شود . بن مایه ی بسیج بن مایه ی اجتماعی است . در گام دوم انقلاب اسلامی آن چیزی که باید اتفاق بیفتد جنبش استاد انقلابی است .

در ادامه چند تن از اساتید حاضر در جلسه نکات و نظرات خود در خصوص وظایف استاد بسیجی ، اهمیت جنگ نرم و اساتید بسیجی به عنوان افسران جوان جنگ نرم ، حضور اساتید بسیجی متعهد و پایکار در دانشگاه های آزاد اسلامی استان بیان نمودند .

در ادامه دکتر هاشمی پس از تقدیر و تشکر از دکتر کرمانیان  و اشاره به تقدیر و تشکر رهبر انقلاب از اساتید بسیجی و موضع گیری به موقع آن ها در خصوص جریانات اخیر ، فاکتور های استاد بسیجی را برشمرد . وی افزود : انتظار از بسیج اساتید زیاد است . استاد انقلابی استادی است که دغدغه مند باشد . محافظه کار بودن یک استاد بسیجی گاهی موجب لطمه زدن به پیکره بسیج اساتید و انقلاب می شود . باید نقد عادلانه و همراه با ارائه راهکار صورت گیرد . صرفا نقد کردن مهفهوم انقلابی ندارد . گفتمان سازی و جریان سازی یکی از اصلی ترین اهداف بسیج اساتید است . آن اندازه که استاد در دانشگاه می تواند تاثیر گذار باشد سایر اقشار نمی توانند موثر باشند . استاد بسیجی باید موضع گیری مشخصی داشته باشد و همواره پشتیبان ولی فقیه باشد . باید از مسئولین مطالبه گری عالمانه داشته باشد .به جای ملاحظات بی اساس و بی مورد ملاحظه انقلاب را داشته باشد . باید تا وقتی که دانشگاه روی خط انقلاب در حرکت است بازوی توانمند دانشگاه بود و در صورت کج روی ها وارد عرصه شد . اساتید باید نسبت به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی اشراف داشته باشند  و آن را برای عموم و دانشجویان تبیین نمایند . تنگ نظری ها باید کنار گذاشته شود و جذب حداکثری در دستور کار قرار گیرد .

وی افزود : تاکید مراجع دینی کردن دانشگاه ها است . عفاف و حجاب مسئله ی مهمی است چه در سطح اساتید ، چه در سطح کارکنان دانشگاه و چه در سطح دانشجویان . بحث حجاب و عفاف باید از تمامی مسئولین مطالبه شود . ضمنا رویکرد حل المسائلی در تحولات دانشگاه آزاد و بسیج اساتید اولویت ویژه ای دارد . باید پیگیر مسائل و مشکلات دانشگاه ، شهر ، استان و کشور بود و راه حل هایی را اندیشید . مورد آخر در خصوص انتخابات مجلس ۹۸ است . مقدمه ی گام دوم انقلاب اسلامی مجلس انقلابی است . مجلس عصاره فضائل ملت است . مجلسی باید در راس امور قرار بگیرد که بدنبال دغدغه های نظام و انقلاب است . نقش بسیج اساتید در این انتخابات ، تبیین شاخصه های یک نماینده انقلابی است .

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.