در دانشگاه غیر انتفاعی علوم و فنون مازندران برگزار شد

مراسم تکریم و معارفه مسئول کانون بسیج اساتید دانشگاه علوم و فنون مازندران

طی حکمی از سوی دکتر مجتبی زارعی ریاست سازمان بسیج اساتید کشور، دکتر طاهر به عنوان مسئول کانون بسیج اساتید دانشگاه غیر انتفاعی علوم و فنون مازندران انتخاب شد

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید استان مازندران جلسه تکریم و معارفه مسئول کانون بسیج اساتید دانشگاه غیر انتفاعی علوم و فنون مازندران در روز شنبه شانزدهم شهریور با حضور مسئول و معاونین سازمان بسیج اساتید استان مازندران و هیئت رئیسه دانشگاه غیر انتفاعی علوم و فنون مازندران در این دانشگاه برگزار و آقای دکتر طاهر به عنوان مسئول کانون بسیج اساتید دانشگاه غیر انتفاعی علوم و فنون مازندران انتخاب شد و از زحمات دکتر مهدوی مسئول سابق این کانون تقدیر به عمل آمد.

 

 

بر اساس این گزارش دکتر مهدوی رئیس دانشگاه غیر انتفاعی علوم و فنون مازندران ضمن خیر مقدم و تسلیت ایام، دانشگاه علوم و فنون مازندران را یکی از مهمترین دانشگاه های استان معرفی کرد.

ریاست دانشگاه غیر انتفاعی علوم و فنون مازندران ضمن تاکید بر اینکه دانشگاه علوم و فنون مازندران اولین دانشگاه غیر انتفاعی استان است که میزبان دو شهید گمنام می باشد بیان کرد: کانون بسیج اساتید دانشگاه علوم و فنون مازندران در جشنواره کشوری حائز رتبه اول در قسمت حلقه های علمی شد.

 

 

سپس دکتر رحمت عباس تبار مسئول سازمان بسیج اساتید استان مازندران ضمن تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان، از زحمات دکتر مهدوی ریاست دانشگاه علوم و فنون مازندران پیرامون فعالیت های اخیر این کانون تشکر کرد.

دکتر عباس تبار افزود: بشریت مدیون امام حسین است؛ چرا که اگر قیام عاشورا اتفاق نمی‌افتاد چه بسا انسان و انسانیت دچار چالشی عظیم می‌شد. یکی از دلایل جاودانگی عاشورا، هدف متعالی ائمه و امام حسین(ع) می باشد که در هر زمان و منزلی پیشنهادات جهت انحراف از مسیر اصلی را رد می نمودند و به مسیر اصلی خود ادامه می‌دادند. لذا ما باید هدف را بلند ببینیم و با جهان بینی عالی در تلاطم های زندگی روزمره و مدیریتی موفق باشیم.

 

مسئول سازمان بسیج اساتید استان مازندران اضافه کرد: مسئولیت ها و سمت ها به هیچ وجه پایدار نیستند. بنابراین باید به نوعی هدایت شودند که در راه خدمت به اسلام و مسلمین و مردم به کار گرفته شود.

وی تاکید کرد: مجموعه بسیج اساتید در دوران حساسی حاضر است و مسئولیت در این دوره نسبت به دیگر دوره ها از اهمیت بیشتری برخوردار است؛ به ویژه مسئولیت بسیجی در بسیج اساتید. گاهی اوقات در بسیج محلات یک مبحثی مطرح می شود و گاهی هم در بسیج اساتید و بنابراین وقتی نام یک استاد بسیجی به عنوان فرمانده جنگ نرم مطرح می‌شود خواسته یا ناخواسته حساسیت های زیادی ایجاد می شود.

دکتر عباس تبار ضمن تاکید بر انسجام بسیجیان در دانشگاه، بیان کرد: بسیج اساتید، بسیج دانشجویی، بسیج کارکنان و دیگر مجموعه ها باید به نوعی کار کنند که صدایی واحد از آن‌ها برخواسته شود و در این راه نباید به سابقه و عضویت اساتید در بسیج توجه شود؛ چرا که تفکر بسیجی در همه زمینه ها پسندیده و مورد احترام است

مسئول بسیج اساتید استان مازندران افزود: جدیت در کار یکی از خطوط قرمز سازمان بسیج اساتید استان مازندران می باشد. کار همیشه باید در میان روابط و دوستی‌ها مقدم گردد. البته در کنار این جدیت باید لطافت انقلابی و روحیه دینی هم به آن ضمیمه گردد.

وی با اشاره به وابستگی کانون های بسیج اساتید به این سازمان در استان تاکید کرد: از کانون ها این انتظار می رود به صورت جهادی، مبتکرانه، نو آورانه به طرح مباحث مختلف و حل مشکلات استان بپردازند و در عین حال به برنامه کلی ابلاغی سازمان نیز توجه نمایند.

 

 

هم افزایی با دیگر اقشار بسیج از دانشجویی تا کارکنان دیگر نکته ای بود که توسط دکتر رحمت عباس تبار بیان شد؛ مسئول سازمان بسیج اساتید استان مازندران با طرح این موضوع تاکید داشت: برگزاری نشست های مشترک بین قشرهای بسیج گامی موثر در هم افزایی این مجموعه ها می باشد. البته در بین این قشر ها، بسیج اساتید به عنوان ام الاقشار می باشد و در این مسیر از اساتید بسیجی به عنوان فرماندهان جنگ نرم باید به عنوان محوریت تمامی اندیشه ها قرار گیرد

دکتر عباس تبار افزود: عشق به بسیج و تفکر بسیجی باید در سرتاسر دانشگاه پراکنده شود و ایجاد همدلی و فضای صمیمی نسبت به این اندیشه باید کل جامعه دانشگاهی را در بر گیرد و در این مسیر هرگونه نکته مثبتی از یک استاد دیده شد به فکر جذب او باشید و هیچ گاه با وجود یک نکته منفی در شخص او را از بسیج و تفکر بسیجی طرد نکنید. البته این نگاه خوش بینانه نباید باعث شود که نگاه تیزبینانه و رصدگری به موقع بسیجیان نادیده گرفته شود.

وی تاکید کرد: بسیج اساتید باید به عنوان بازوی توانمند دانشگاه عمل کند و رئیس دانشگاه باید اساتید بسیجی را به عنوان یک حامی قدرتمند در کنار خود حس نماید و در راه مدیریت دانشگاه دغدغه ای با وجود بسیج اساتید نداشته باشد.

در پایان دکتر رحمت عباس تبار افزود: نگاه کلان سازمان بسیج اساتید در کشور و استان نگاهی حل المسائلی می باشد و از این دانشگاه و بسیج اساتید این دانشگاه انتظار می رود یک مسئله اصلی و مهم دانشگاه و یا استان را حل نماید.

 

 

روابط عمومی سازمان بسیج اساتید استان مازندران

گزارش تصویری در لینک زیر:

http://mazandaran.basijasatid.ir/node/3579

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.