در اردوگاه شهید هاشمی نژاد بهشهر برگزار شد

دومین نشست دوره ای مسئولین کانون های بسیج اساتید دانشگاه های استان مازندران

دومین نشست دوره ای مسئولین کانون های بسیج اساتید استان مازندران
با حضور ریاست و معاونین سازمان بسیج اساتید استان مازندران دومین نشست مسئولین کانون های بسیج اساتید استان در اردوگاه شهید هاشمی نژاد شهرستان بهشهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید استان مازندران دومین نشست مسئولین کانون های بسیج اساتید دانشگاه های استان در روز چهارشنبه سی‌ام مرداد در اردوگاه شهید هاشمی نژاد شهر عباس آباد بهشهر برگزار گردید.

بر اساس این گزارش مسئولین کانون های بسیج اساتید دانشگاه های استان مازندران با حضور در این اردوگاه به بیان گزارش کار کانون خود در سه ماهه اخیر سال پرداختند.

در ابتدای جلسه دکتر سید خلیل باقری مسئول کانون بسیج اساتید دانشگاه علم و فناوری استان مازندران ضمن خیرمقدم و تبریک اعیاد بیان داشت: دانشگاه علم و فناوری مازندران به عنوان تنها دانشگاه دولتی در شرق مازندران از سال ۱۳۷۳ شروع به کار نمود و در سال ۱۳۹۱ تحت عنوان دانشگاه علم و فناوری مازندران مستقل شد.

 

 

سپس دکتر محمدزاده ریاست دانشگاه علم و فناوری مازندران ضمن خیرمقدم و تبریک خدمت اساتید حاضر در این نشست اعلام کرد: برنامه توسعه دانشگاه علم و فناوری استان پایه ریزی شده است و در این راه کمک بسیار زیاد اساتید بسیجی استان را می‌طلبد.

دکتر محمدزاده افزود: استان مازندران از لحاظ دارا بودن دانشجویان در دانشگاه دولتی بسیار مظلوم واقع شده است و تقریبا هشتاد و پنج درصد دانشجویان این استان با هزینه های شخصی در حال تحصیل هستند که این موضوع در شان مردم علوی استان مازندران نیست.

 

 

ریاست دانشگاه علم و فناوری مازندران با بیان اینکه در زمان استقلال این دانشگاه در سال ۱۳۹۱ تعداد دانشجویان شبانه سه برابر تعداد دانشجویان روزانه بوده است؛ تاکید کرد: از سال ۱۳۹۲ تلاش بر این شد که با وجود فشارهای زیاد مالی به دانشگاه و کمبود بودجه تعداد دانشجویان روزانه افزایش یابد و در این مسیر امروز اعلام می کنیم که تعداد دانشجویان روزانه در دانشگاه علم و فناوری مازندران سه برابر تعداد دانشجویان شبانه شده است.

وی اضافه کرد: انتظار ما از بسیج اساتید این است که بازوهای توانمند دانشگاه ها باشند؛ چرا که پسوند بسیجی را یدک می کشند و بسیجی به این معنا نیست که فقط در میدان نبرد فعالیت کند، بلکه باید در همه زمینه ها به فعالیت بپردازد و به مانند زمان جنگ که در خانه های مردم نیز حمایت هایی صورت می گرفت اساتید بسیجی در همه زمینه ها به کمک دانشگاه و دانشگاهیان بیایند.

سپس دکتر رحمت عباس‌تبار مسئول سازمان بسیج اساتید استان مازندران ضمن تقدیر و تشکر بابت میزبانی و تبریک اعیاد قربان و غدیر بیان کرد: هدف از تشکیل جلسه این است که مسئولین کانون های بسیج اساتید به بیان گزارش ها، انتقاد ها، پیشنهادها و مواردی بپردازند که در جهت پیشبرد اهداف نظام و بسیج اساتید مثمر ثمر می باشد.

دکتر عباس تبار افزود: دغدغه سازمان بسیج اساتید استان مازندران چیزی جز کمک به مسئولین دانشگاهی نمی باشد و در این مهم در تمامی جلسات این سازمان با مسئولین کانون ها تاکید شده است و با توجه به ظرفیت بالا و خلوص نیست اساتید بسیجی می توانند به کمک دانشگاه ها بشتابند و اگر مسئله ای روی زمین مانده است را حل کنند.

 

 

وی تاکید کرد: نشست ماهانه مسئولین کانون های بسیج اساتید دانشگاه های استان مازندران با یک دستور کار در حل مسائل و مشکلات استان برگزار می شود که این جلسه با دستور واکاوی نظام مسئله ای استان مازندران برگزار شده است تا بررسی شود که مشکلات و معضلات استان چه چیزهایی می باشد تا با ورود اساتید بسیجی به حل این مسائل بپردازند.

رئیس سازمان بسیج اساتید استان مازندران اضافه کرد: اولین مرحله در حل مشکلات استان، شناسایی درست می باشد؛ ابتدا باید توانمندی های اساتید بسیجی شناسایی شود تا بر اساس آن به حل مسائل و ارائه راهکارهایی برای پیشبرد اهداف استان بپردازیم.

سپس حجت الاسلام و المسلمین دکتر حلیمی معاونت فرهنگی سازمان بسیج اساتید استان مازندران ضمن تبریک ایام بیان کرد: بحث های علمی و پژوهشی و بحث های فرهنگی و اجتماعی به عنوان دو مورد از کارکردهای دانشگاه ها، بسیار مورد تاکید می باشد که همت اساتید بسیجی در مبحث فرهنگی و اجتماعی باید بسیار زیاد شود.

دکتر حلیمی افزود: نشست مسئولین فرهنگی کانون های بسیج اساتید دانشگاه های استان مازندران در مهر ماه ۱۳۹۸ با حضور دکتر مرادزاده معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان بسیج اساتید کشور برگزار خواهد شد که طی آن شیوه نامه سازمان بسیج اساتید استان مازندران در زمینه فرهنگی و اجتماعی خدمت مسئولین فرهنگی کانون ها تقدیم خواهد شد.

 

 

معاونت فرهنگی سازمان بسیج اساتید استان مازندران با اشاره به بحث انتخاب مسئولین فرهنگی کانون های بسیج اساتید دانشگاه ها تاکید کرد: دغدغه ریاست و اعضای سازمان بسیج اساتید این است که افرادی به عنوان مسئول فرهنگی کانون‌ها انتخاب شوند که دغدغه کار و فعالیت انقلابی داشته باشند.

وی تاکید کرد: انجام مسائل و برنامه های فرهنگی در دانشگاه ها باید به مرکزیت مسجد انجام گیرد تا با برگزاری این برنامه ها حضور اساتید و دانشجویان و کارکنان در مسجد حتی جهت اقامه نماز بصورت جماعت بیشتر و پررنگ تر شود.

سپس دکتر غلامرضا ضابط پور معاونت بررسی و تحلیل سازمان بسیج اساتید استان مازندران ضمن بیان تحلیل هایی پیرامون وقایع اخیر کشور و جهان، توضیحاتی پیرامون طرح های معاونت بررسی و تحلیل در آینده ارائه نمود.

 

 

در پایان مسئولین کانون های بسیج اساتید دانشگاه های استان مازندران به ارائه گزارش کار کانون خود پرداختند.

 

 

روابط عمومی سازمان بسیج اساتید استان مازندران

گزارش تصویری در لینک زیر:

http://mazandaran.basijasatid.ir/node/3449

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.