در دانشگاه علمی کاربردی استان مازندران انجام شد

مراسم تکریم و معارفه مسئول کانون بسیج اساتید دانشگاه علمی کاربردی استان مازندران

معارفه مسئول کانون بسیج اساتید دانشگاه علمی کاربردی استان مازندران
طی حکمی از سوی دکتر مجتبی زارعی رئیس سازمان بسیج اساتید کشور دکتر مجید قربانی به عنوان مسئول کانون بسیج اساتید دانشگاه علمی کاربردی استان مازندران انتخاب شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید استان مازندران، مراسم تکریم و معارفه مسئول کانون بسیج اساتید دانشگاه علمی کاربردی مازندران با حضور مسئول و معاونین سازمان بسیج اساتید استان مازندران و هیئت رئیسه دانشگاه علمی کاربردی استان در روز شنبه بیست و ششم مرداد در این دانشگاه برگزار و دکتر مجید قربانی به عنوان مسئول کانون بسیج اساتید این دانشگاه انتخاب شد. همچنین در این مراسم از دکتر کریمی نیا مسئول سابق کانون بسیج اساتید این دانشگاه به پاس تلاش های بی وقفه در رشد و اعتلای این کانون تقدیر به عمل آمد.

در ابتدای مراسم دکتر عبدالرضا شیخ الاسلامی رئیس دانشگاه علمی کاربردی مازندران ضمن خیر مقدم خدمت حاضرین بیان کرد: خداوند در تمامی برهه ها پشتیبان و حافظ نظام جمهوری اسلامی بوده است و امروز اقتدار کشورمان را با پوست و خون درک می کنیم و به آن می بالیم؛ اقتداری که باعث خم شدن و عقب نشینی دشمن شده است.

 

 

رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان مازندران افزود: ما در دانشگاه‌ها بار علمی و فرهنگی کشور را به دوش می کشیم و این مسئولیت بسیار سنگین است. از آنجائی که فعالیت های بسیجی و علمی با هم آمیخته و جدانشدنی هستند؛ بسیج و اساتید بسیجی هم در به دوش کشیدن این مسئولیت خطیر پیشگام و پیشرو هستند و توقع ما از اساتید بسیجی بیشتر است تا انقلابی و در لحظه عمل کنند و به مجموعه فعالیت هایشان انسجام بیشتری ببخشند.

دکتر شیخ الاسلامی با اشاره به رسالت دانشگاه علمی کاربردی، اضافه کرد: دانشگاه جامع علمی کاربردی اعتقاد به عملگرایی دارد و به دنبال آن است که خلاء تربیت کاردان و متخصص را در کشور پر کند و برنامه ریزی دانشگاه در کیفیت بخشی به دوره های آموزشی، توسعه خوشه های شغلی، ایجاد مراکز نوآوری و تشویق فعالیت های کارآفرینانه در همین راستا می باشد.

وی خاطرنشان کرد: دانشگاه علمی کاربردی مازندران با ۱۴ هزار دانشجو در استان مازندران مشغول به فعالیت است و گرچه وضعیت مناسب و رو به رشدی دارد اما بر اساس نیازسنجی ها معتقدیم نیاز به دانش آموخته کاردان و متخصص بیش از اینها است.

دکتر رحمت عباس تبار مسئول بسیج اساتید دانشگاه‌های استان مازندران نیز در این مراسم ضمن تقدیر از مسئولین دانشگاه بیان کرد: انقلاب اسلامی عرف و قاعده بازی در نظام بین الملل را تغییر داد و با ایجاد یک مکتب جدید، بازتعریف قدرت و تکیه بر حضور مردم، تاثیر فکری و ایدئولوژیکی عمیقی بر دنیا گذاشت. از این رو مردم اساس نظام هستند و اقتدار ما در منطقه و جهان منبعث از قدرت مردم است.

وی ادامه داد: تکیه نظام اسلامی، اعتلای بینش معنوی مردم بوده، هست و ثمره ی آن چهار دهه رشد و پیشرفت است.

 

 

مسئول بسیج اساتید دانشگاه‌های استان مازندران با بیان اینکه نقشه راه انقلاب توسط مقام معظم رهبری به خوبی ترسیم و تبیین شده است، افزود: دانشگاه نقش اصلی در جریان سازی تمدن در گام دوم انقلاب را دارد که در این بین نقش اساتید متعهد و بسیجی در این جریان نقش کلیدی و اساسی است. اساتید بسیجی با دانشجویان خردمند و متعهد سر و کار دارند و باید در کنار دغدغه های علمی، امید، شادابی و نشاط لازم را در نسل جوان ما ایجاد کنند. 

دکتر عباس تبار اضافه کرد: هر کس دل در گرو نظام مقدس جمهوری اسلامی دارد، به قانون اساسی، اصول فکری انقلاب، قوانین و مقررات آموزشی کشور پایبند است؛ عضو بسیج اساتید است.

 

وی در ادامه بیان کرد: دانشگاه علمی کاربردی مازندران ظرفیت بسیار بالایی دارد و اساتید نخبه و متعهدی در این دانشگاه وجود دارد که باید از این ظرفیت استفاده کنیم.

مسئول بسیج اساتید استان مازندران افزود: بنده به سیستم و ساختار دانشگاه علمی کاربردی بسیار معتقد می باشم، چرا که این دانشگاه صرفا به دنبال دانایی نیست؛ بلکه داعیه این را دارد که دانایی را به توانایی تبدیل کند.

دکتر عباس تبار از مسئول بسیج اساتید دانشگاه علمی کاربردی مازندران خواست تا در پراکندن روح، تفکر و رایحه خوش بسیج در دانشگاه علمی کاربردی مازندران همت کنند. وی در این رابطه گفت:  هر زمان و در هر عرصه‌ای نیازی وجود داشت، بسیج باید آنجا حاضر باشد و با فعالیت های منسجم و یکپارچه و رویکرد حل المسائلی دغدغه‌ها را برطرف و مشکلات را مرتفع سازد.

مسئول بسیج اساتید دانشگاه‌های استان مازندران در خاتمه تذکر و توسل به ائمه و معصومین و توجه به عدالت و تقوای الهی را لازمه فعالیت هر مسئول بسیجی دانست.

سپس رمضان کریمی نیا مسئول سابق بسیج اساتید دانشگاه علمی کاربردی مازندران بیان کرد: عرصه بسیج، جایگاه خدمت و بسیجی سرباز ولایت است و در اوج گمناهی هم وظیفه خود را انجام می دهد.

 

وی طی سخنانش از همکاری شایسته مراکز و واحد استانی دانشگاه علمی کاربردی مازندران در دوران تصدی خود قدردانی کرد.

در انتهای مراسم مجید قربانی مسئول بسیج اساتید دانشگاه علمی کاربردی مازندران بیان کرد: بیانیه گام دوم نقشه راه بسیج اساتید دانشگاه علمی کاربردی مازندران می باشد و تلاشمان باید مسئله‌یابی و کمک به حل بخشی از مشکلات استان باشد.

 

وی همکاری با سایر اقشار بسیج، انجام اقدامات جهادی نوآورانه و امیدبخش، راه اندازی اولین اندیشکده راهبردی کسب و کارهای نوپا در حوزه کارآفرینی در حوزه بسیج علمی، راه اندازی دفاتر شرق و غرب استان مازندران، برگزاری کارگاه‌های تخصصی تحلیل، راه اندازی و انتشار دو هفته نامه خبری، برگزاری گردهمایی اساتید بسیجی مراکز علمی کاربردی مازندران و استفاده از ظرفیت اساتید بسیجی برای برگزاری کارگاه‌های علمی تخصصی را از برنامه های آتی بسیج اساتید دانشگاه علمی کاربردی مازندران اعلام کرد.

 

 

روابط عمومی سازمان بسیج اساتید استان مازندران

گزارش تصویری(عکس) در لینک زیر:

http://mazandaran.basijasatid.ir/node/3427

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.