در قرارگاه سپاه کربلا برگزار شد

نشست مشترک بسیج اساتید استان مازندران با فرمانده و معاونین سپاه کربلا استان

مسئول و شورای معاونین بسیج اساتید استان مازندران در جهت تعامل بیشتر این مجموعه با سپاه کربلا در روز دهم مرداد جلسه ای با فرمانده و معاونین سپاه کربلا استان مازندران برگزار کردند

به گزارش روابط عمومی بسیج اساتید استان مازندران اولین نشست مشترک این سازمان با فرمانده و معاونین سپاه کربلا استان مازندران در روز پنج شنبه دهم مرداد در قرارگاه سپاه کربلا در شهرستان ساری برگزار شد.

دکتر رحمت عباس تبار مسئول بسیج اساتید استان مازندران ضمن تسلیت به مناسبت فرا رسیدن سالروز شهادت امام جواد(علیه السلام)، جلسه سازمان بسیج اساتید استان مازندران با فرماندهی و معاونین سپاه کربلا استان را فرصت خوب و مغتنمی جهت بیان فعالیت ها و اهداف بسیج اساتید دانست.

 

 

عباس تبار بیان داشت: ما معتقدیم طرح تمدنی انقلاب اسلامی در دو گام و مرحله طی شده است. مرحله اول، دوره اجمال و کلی انقلاب اسلامی در ۴۰ سال گذشته با منویات حضرت امام و قانون اساسی و اسناد بالا دستی طی شد که در عین فراز و فرودهای بسیار، باعث کسب تجربه های فراوان گشت؛ اگرچه هزینه هایی به مانند چندصدهزار شهید در این راه داده شده است. گام دوم انقلاب نیز به بیانیه گام دوم و فرمایشات مقام معظم رهبری مزین شده است که نقطه عطفی برای این نظام می باشد.

مسئول بسیج اساتید استان مازندران افزود: علم و ایمان دو مسئله بسیار مهم در بیانیه گام دوم انقلاب می باشد که رهبر معظم انقلاب تاکید بسیار زیادی روی این مسائل دارند. اگر این دو مسئله سرلوحه تمام فعالیت ها قرار گیرد موجب تعالی و رشد همه مردم و در عین حال حل بسیاری از مشکلات خواهد شد.

عباس تبار ضمن تاکید بر اینکه مسائل علمی و پیگیری آن اولین هدف سازمان بسیج اساتید استان مازندران و تمامی کانون های این سازمان در دانشگاه های استان می باشد افزود: سیاست و راهبرد شورای جدید سازمان بسیج اساتید استان مازندران بحث اجتماعی کردن دانشگاه ها می باشد و در این راه تا زمانی که دانایی به توانایی تبدیل نشود و بسیج به اجتماع بازنگردد و به رسالت اصلی خود عمل نکند، کاربرد لازم را نخواهد داشت و در این مسیر بسیج اساتید که ماهیتی علمی دارد بیشتر مورد توجه قرار می گیرد تا با داشته های علمی و نظری خود به اجتماع بازگردد.

 

 

مسئول بسیج اساتید استان مازندران با اشاره به اینکه رویکرد بسیج اساتید استان مازندران در اجتماعی کردن دانشگاه ها رویکردی حل المسائلی است بیان داشت: بسیج اساتید با این رویکرد می تواند دانشگاه را به سمت پیدا کردن راه حلی برای حل مشکلات جامعه سوق دهد.

عباس تبار افزود: بسیج اساتید ام الاقشار است و امامت جامعه در اختیار بسیج اساتید می باشد چرا که طبق فرموده مقام معظم رهبری، جامعه دانشگاهی به عنوان قوه عاقله جامعه و فرماندهان جنگ نرم می باشند و بر این اساس باید جایگاه امامت بسیج اساتید در جامعه حفظ شود و تلاش مجموعه نیز به این صورت خواهد بود.

در پایان دکتر رحمت عباس تبار مسئول بسیج اساتید استان مازندران  خلاصه ای از فعالیت های بسیج اساتید در چند ماه گذشته را خدمت اعضا بیان داشتند.

در ادامه سردار محمدحسین بابایی فرمانده سپاه کربلا مازندران ضمن تقدیر و تشکر پیرامون برگزاری این جلسه بیان داشت: وجود دغدغه برای بسیج اقشار در خور نام بسیج نیست و تمام تلاش معاونت های مختلف سپاه کربلا استان در جهت برطرف نمودن این دغدغه ها می باشد.

 

 

سردار بابایی افزود: ارتباط در بسیج هم طولی است و هم افقی. لذا طبق فرموده مقام معظم رهبری هر قسمتی در بسیج (اساتید، دانشجویی، دانش آموزان و ...) دارای مغز می باشد و باید به صورت طبیب دوار بطبه باشیم و در انجام کارها نباید منتظر ورود فرمانده باشیم تا کارها حل بشود.

فرمانده سپاه کربلا با اشاره به اثرگذاری بسیج اساتید در سطح دانشگاهی بیان کرد: اگر هزاران جلسه و پژوهش انجام گیرد اما اگر مشکلی حل نشود اصلا مورد انتظار نیست و باید در سطوح مختلف بسیج از بسیج عمرانی و بسیج دانشجویی و ... گرفته تا بسیج اساتید به حل مشکلات مردم و جامعه بپردازیم.

یاداور می شود معاونین سازمان بسیج اساتید استان مازندران نیز مطالب مورد نظر خود را در طول جلسه بیان کردند.

 

 

روابط عمومی بسیج اساتید استان مازندران

گزارش تصویری در لینک زیر:

http://mazandaran.basijasatid.ir/node/3281

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.